وزارات وهيئات

İşletmemi müşterilere nasıl görünür hale getirebilirim? (Test edilmiş ve etkili yöntemler)

Dünyadaki en eşsiz fikre sahip olsanız bile, halka açık değilse yatırımınızın başarısı çok uzak olacaktır. Ve burada pazarlama adı verilen önemli bir unsur devreye giriyor; dikkatleri işinize çekecek ve hedeflerinize ulaşmanız için kazanan kart görevi görecek yetenekli oyuncu.

İlerleyen paragraflarda işletmenizi müşterilerinize görünür kılabileceğiniz en temel kanalları sizlerle paylaşacağım. Bunlar, pazarlama uzmanlarının güvendiği yöntemlerin aynısıdır ve projesini sağlam bir temel üzerine inşa etmek için her işletme sahibinin geçmesi gereken yöntemlerdir.

Bir web sitesi oluşturun

photo 1

Web sitesi size önerdiğim bir seçenek değil, yatırım yapmanız gereken temel bir gereksinimdir. İşletmenizi müşterilere görünür kılmanın %80’inden fazlasının arkasındaki itici güç olduğunu düşünüyoruz.

Web sitesi sahibi olmanın müşterinin zihninde yaratacağı profesyonel imaja benzer şekilde, sağladığınız hizmetler, en çok satan ürünler vb. gibi en belirgin güçlü yönlerinizi öne çıkaran bir katalog gibidir. Onsuz, çok zor olacaktır. Sermayenizin bir kısmını sponsorlu reklam kampanyaları oluşturmaya yatırdığınızı varsayarak, hedef kitlenize ulaşmak için hedef kitlenizi tam olarak nereye yönlendireceksiniz?

Basitçe söylemek gerekirse, içerik oluşturmayı planlamıyor olsanız bile vazgeçilmezdir.Marka adınızla bir bağlantı ayırtmak ve bunu bir açılış sayfası biçiminde tasarlamak işinizi görecektir. Bu tarz küçük detaylara dikkat etmeniz yaptığınız işin profesyonel olduğu imajını oluşturmaktır.

En iyi web sitelerini tasarlamaktan bahsettiğinizde, sadece güzel tasarıma odaklanan web siteleri oluşturma konusundaki deneyimimiz değil, aynı zamanda sayfa yükleme hızını, arama motorlarıyla uyumluluğunun gerekliliğini ve diğer teknik konuları da hesaba katıyoruz. Web sitenizin sağlam bir temel üzerine kurulduğunu onaylıyoruz.

Google İşletme Sürümü

Etkinliğinizi güçlü bir şekilde ön plana çıkaracak araçlardan biri de işletme kimliğinizi ekleyebileceğiniz en güçlü rehber olan “Google Benim İşletmem” aracıdır. Kullanıcı “Riyad’da otel” araması yaptığında, oradaki tüm oteller kendisine gösterilecek, aynı şey “Kahire’de araba yedek parça mağazası”, “Dubai’de diş hekimi” ve bireyin o anda ihtiyaç duyduğu her şey için de geçerli olacak. İşletme kimliğinizi haritalara eklemeniz yeterlidir. Google, etkinliğinizle ilgili bir şey arayan herkes tarafından görülebilecektir.

Bir işletme profili oluşturmak için yalnızca bir Gmail hesabına ihtiyacınız vardır (markanızla aynı adı taşıyan bir hesaba kaydolmanızı öneririz). Telefon numarası, adres, çalışma saatleri gibi gerekli tüm verilerinizi ekleyin ve varsa web sitenizi ekleyebilirsiniz.Adresinizin Google Haritalar’a eklendiğini doğrulamak için basit belgelere ihtiyacınız olacaktır.

Google İşletme Dizini, yerel müşteriler kazanmak isteyen herkes için faydalıdır ve ayrıca sitenizi, bir sonraki noktada özel olarak tartışacağımız gelişmiş arama sonuçlarında daha öne çıkarmanız için size destek sağlayacaktır.

SEO’ya odaklanın

photo 3

SEO ya da arama motoru optimizasyonu derken, Google’ı memnun etmek için çabalamaktan ve onun beğenisini kazanmaya çalışmaktan bahsediyoruz, bu motor size ilk sonuçlarından sadece birini elde etme fırsatı verirse, tam da bu noktada işletmenizin başarılı olabileceği bir motordur. Başarıya yönelik ilk adımlarını şimdiden attığını gururla teyit ediyoruz.

Google’ın dikkatini çekmenin ilk adımı, sürekli olarak yüksek kaliteli içerik üretmektir. Ayrıca siteyi düzenli ve düşünceli bir şekilde bölmek, ilgili sayfalar arasındaki dahili bağlantılara dikkat etmek, site haritasını daha kolay hale getirecek şekilde oluşturmak gibi bazı iç iyileştirmelere önem verirken hızlı yüklenen bir site tasarlamaya da odaklanmalısınız. Tarama robotlarının sitenizin yapısını ilk bakışta anlamasını sağlayan ve çok fazla kaynak tüketmeyen bir SEO çalışmasıdır.Daha derine indiğimizde yukarıdakilerin hepsine Sayfa İçi SEO denir.

Siteniz için harici diplomasi uygulaması olan sayfa dışı SEO olarak bilinen bir şey vardır; örneğin, sizinle aynı alanda çalışan site sahipleriyle güçlü bir ilişki kurarak sitenizin bağlantısını güvenilir bir kaynak olarak göstermeleri ve sitenizin bağlantısını güvenilir bir kaynak olarak göstermeleri gibi. sayfalarını ziyaret edenlere tavsiye edin. Ayrıca, sayfalarınızın tüm bağlantılarını sosyal medya sitelerinde, özellikle de X platformunda (eski adıyla Twitter), LinkedIn, Pinterest, Facebook vb.’de yayınlamakla ilgileniyorsunuz. Ayrıca YouTube’da videolar oluşturuyorsunuz ve açıklama kısmında bağlantıları paylaşıyorsunuz Bu çok yararlı bir uygulama olarak kabul edilir.

Bizi SEO’ya daha fazla odaklanmaya iten şey, sponsorlu reklam kampanyalarının maliyetine katlanmadan daha fazla müşteri oluşturma yeteneğidir.Reklamverenin önemli bir bütçe ayıracağı ve her tıklamadan sorumlu tutulacağı sonucu, eğer ücretsiz olarak elde edersiniz. SEO şartlarını dikkate alıyor ve saygı duyuyorsunuz.

Bizi SEO’ya daha fazla odaklanmaya iten şey, sponsorlu reklam kampanyalarının maliyetine katlanmadan daha fazla müşteri oluşturma yeteneğidir.Reklam verenin önemli bir bütçe ayıracağı ve her tıklamadan sorumlu tutulacağı sonucu, eğer ücretsiz olarak elde edersiniz. SEO şartlarını dikkate alıyor ve saygı duyuyorsunuz.

Tabii ki, tamamı arama motoru optimizasyonu olarak bilinen ve görünürlüğü artırma ve işletmenizi müşteriler için görünür kılma konusunda son derece önemli olduğu düşünülen başka gelişmiş uygulamalar da vardır.

Sosyal medya platformları aracılığıyla

Belki sizi bu platformların önemine inandırmak için çok fazla çaba harcamayacağım ama sizi uyarmak istediğim şey kendinizi tek bir platformla sınırlamamanızdır.Facebook var, Twitter var, Pinterest var, LinkedIn var, Snapchat var , Tik Tok ve daha birçok platform… Her ne kadar izleyici kitlesi eskisi kadar geniş olmasa da, oradaki aktif segmentin size en iyi hizmeti verecek kesim olduğunu kim bilebilir ve bundan emin olmak için, denemeniz ve sonuçları, dönüşüm oranının ne olduğunu ve tıklama başına maliyetin ne olduğunu karşılaştırmanız yeterlidir.

Elbette sosyal medya platformları üzerinden pazarlama yapmak, tanıtımını yaptığınız materyale ilgi duyan en geniş hedef kitleye ulaşabilmek için reklamlara bütçe ayırmayı da gerektirir, bu da hem zamandan tasarruf etmenizi sağlar hem de çok ileri düzeylere ulaşmanıza yardımcı olur.

Kendi topluluk tabanınızı oluşturun (posta listesi)

Diyelim ki yukarıdakileri uyguladınız ve somut sonuçlar elde ettiniz, bu harika ama size sitenize gelen yoğun trafikten yararlanmanın en iyi yolu nedir diye sorarsam?

Bu durumda, bu düzenli ziyaretleri, özel bir yerde tuttuğunuz ve sürekli olarak çeşitli tekliflerinizi tanıttığınız gerçek bir hedef kitleye dönüştürmekten daha iyi bir şey olamaz. Büyük pazarlamacıların güvendiği en güçlü stratejilerden biri e-posta listesidir.

Bütün fikir, müşterilerinizin e-postalarını yakalamak için web sitenizin sayfalarına bir posta formu yüklemek veya bir açılış sayfası oluşturmak ve bunun için sponsorlu kampanyalar yürütmek etrafında dönüyor. Kaydolduktan sonra, siz onlara yararlı bilgiler verdikçe ve zaman zaman ana tekliflerinizden birinin periyodik olarak tanıtımını yaptığınızda, aranızda sürekli iletişim kurulacaktır. Harika olan şey, siz uygun içeriği hazırlarken her şeyin otomatik olarak yapılması ve aracın tüm görevi yerine getirmesidir.Yukarıdakilerin tümü Satış Hunisi kavramı kapsamına girmektedir.

E-posta pazarlaması, etkinliğinizi farklı ve daha profesyonel bir şekilde görünür kılmak için güvenebileceğiniz bir diğer önemli yöntemdir.Bu yaklaşım aynı zamanda müşteride güven oluşturmanıza ve satışları artırmanıza da yardımcı olacaktır.

Misafir İlanı (Guest Posting)

İlişkileri güçlendirmek ve güçlü bir ağ oluşturmak (Ağ Oluşturma), birçok fayda sunan stratejilerden biridir; burada büyük içerik oluşturucularla ilişkiniz daha da güçlenecek, sayfalarınızın alacağı desteği unutmadan markanız daha iyi tanınacaktır. arama motorlarında gelişmiş sonuçlara ulaşmada.

Basitçe söylemek gerekirse, sizinle aynı alanda faaliyet gösteren web sitelerinin sahipleriyle iletişime geçmeye çalışın, onlarla deneyim ve bilgi alışverişini amaçlayan bir ilişki kurmaya çalışın. Bu, onlara özel, yüksek düzeyde bir yazı yazmanızı önererek yapılabilir. İyi düşünülmüş bir anahtar kelime ile kaliteli bir makale, böylece ilgilenen müşterileri çekmede onlara fayda sağlayacaktır.Bunun karşılığında, web sitenizin bağlantısı kaynak olarak belirtilecek ve böylece her iki taraf da faydalanacaktır.

Sitenizin Google’da indekslenmesini hızlandırmak için Web Yöneticisi Aracını kullanabilirsiniz. Sitenizin çeşitli sayfalarını taramak, hataları tespit etmek ve konumları hakkında sizi bilgilendirmek için Google robotlarının çağrılmasına etkili bir şekilde katkıda bulunacak, aynı zamanda Google’da meydana gelen ziyaretçi trafiğine ve sitenizin bu trafikte nasıl performans gösterdiğine ilişkin doğru bir rapor sunacaksınız.


Yapay zekanın kullanılması

photo4

İlgi çekici reklam metinleri oluşturmak, en karmaşık görselleri birkaç dakika içinde tasarlamak ve hatta videolar üretmek ve konuşurken onlar için senaryolar oluşturmak için yalnızca yapay zekaya güvenmeye başladığımız için artık yapay zeka devriminde benzeri görülmemiş bir gelişmeye tanık oluyoruz. sizin yerinizde ve istediğiniz tonda.

Pazarlamada yapay zekanın yeteneklerinden yararlanmak, kısa sürede çok büyük miktarda veriyi işlemenizi sağlayacak, aynı zamanda tüketici davranışlarını analiz ederek ve tercihlerini bilerek pazarı inceleyecek ve derinlemesine inceleyecek ve bunların tümü hedeflemenizi sağlayacaktır. en doğru segmenti sağlar ve karar verme sürecini kolaylaştırır.

Bunun gibi özellikler, rutin işlerinize entegre edebilirseniz size çok zaman kazandıracak, daha ziyade bu karmaşık reklam kampanyalarını analiz edecek ve size en iyi tavsiyelerin raporunu verecek ikinci bir beyin görevi görecek.

photo 5

Bunlar, “İşletmemi müşteriler için nasıl görünür kılarım?” sorunuza yanıt veren bazı güçlü stratejilerdi. Elbette bunlardan çok var ama en güçlüsü, birçok deneyime ve pratiğe dayanarak oluşturacağınız kendi stratejinizdir.

Başlangıç ​​olarak öncelikle arama motorlarının koşullarını dikkate alan bir web sitesi oluşturmak, sonrasında bütçe ayırarak çeşitli sosyal medya platformlarına daha çok yaymak, aynı zamanda içerik pazarlama yöntemlerine odaklanmak ve hedef kitlenizi uygun bir şekilde geliştirmeye özen göstermek gerekir . Çeşitli web sitesi sahipleriyle ilişkiler kurmaya yönelik özel bir e-posta listesi.

Önceki taktikler, hepimizin en büyük segmente ulaşmak için güvendiği temel ve araç olarak kabul edilir; ancak onlardan bekleneni elde etmek için, bunları denemek için ortak çaba göstermelisiniz ve ne kadar derine inerseniz, onların sonuçları da o kadar fazla olur. keşfedeceğiniz sırlar. Hepsi varlığınızı güçlendirmenize ve büyüyen, etkili sonuçlar elde etmenize katkıda bulunacaktır.

 

السابق
مقالة خاصة لتوضيح ميزة عرض زر ”متابعة القراءة“ في المقالة
التالي
Potato starch supplements considered for bone marrow transplants

اترك تعليقاً